| xxcatalinxx a întrebat:

Pentru a avea un abdomen cu patratele trebuie mai intai sa slabesc si apoi sa ma apuc de exercitii, abdomene care sa-mi dezvolte muschii abdominali? dau funda la cel mai bun raspuns.doresc sfatul unui expert.mersi

Răspuns Câştigător
| Eduard a răspuns:

Salut!
Da, pentru a face un abdomen sculptat, ai nevoie mai intai sa slabesti, dupa care sa te apuci sa dai forme prin abdomene. Abdomenele nu slabesc, ci fortifica muschii. Alergatul, bicicleta, saritul corzi, stretching si in consecinta orice sport aerobic slabeste mult, insa daca vei tine un regim alimentar sanatos (fara grasimi, junk-food si bauturi carbogazoase), vei avea un corp nu numai mai sanatos dar si frumos. Mese dese, voluminoase si slabe cantitav/caloric (depinde insa de tipul somatic). Alte informatii mesaj.

Multa bafta!

1 răspuns:
| WeedMan a răspuns:

In primul rand trebuie sa slabesti.Ca sa dai tesutul adipos jos de pe burta trebuie sa mergi sa alergi pentru ca abdomenele se fac atunci cand ai un abdomen plat si vrei sa iti dezvolti musculatura(pentru a obtine patratele).Pe langa alergat ar trebui sa mananci si sanatos(incearca sa mananci 6 mese pe zi la orele: 8:00(o masa constitenta) la 10:00 o gustare gen un fruct, la 12:00 trebuie sa mananci bine, cel mai bine din zii, la 14:00 si 16:00 din nou cate o gustare iar la 18:00 o salata). Succes