| anonim_4396 a întrebat:

Ce anotimp preferati: Primavara, vara, toamna sau iarna?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că nimic nu se compară cu o bătaie cu bulgări de zăpadă.Şi când vezi copiii cu săniuţele,veseli,părinţii jucându-se împreună cu ei parcă te simţi fericit. Mirosul cozonacului cald, focul în sobă, sărbătorile, colindatul-sunt minunate! Munţii, peisajele.

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fiecare anotimp are farmecul lui, dar personal, prefer primăvară, când totul se trezește la viață, iar vremea e blândă și primitoare.

| mona a răspuns:

Vara

| Nordic a răspuns:

Iarna

| Nordic a răspuns:

Ca sa dau și detalii. Iarna pentru că e mai multă liniște. De asemenea pentru că iarna nu umblă pipițele cu cracii goi pâna se vede fundul. Și pentru că intunericul iernii crează o atmosferă de mister. Mereu când vine iearna gândesc mai profund la diferite chestii.

| RyGoLeTa a răspuns:

Varahappy

| sellenaD a răspuns:

Iarna este anotimpul meu preferat, cand ninge am o stare de bine pe care nu pot sa o descriu.Imi place sa ma plimb noaptea cand peste toate cad incet fulgi de nea, dar si cand viscoleste:X.Fiecare fulg e ca un strop de fericire care ma ajuta sa imi pun in ordine unele ganduri intr-un mod optimist.Toamna e frumos cand bate vantul tare si plimba frunzele colorate de colo-colo si ploaia pe care o astept toata vara, cele mai bune momente pentru reverie si somnbig grinhappy. Primavara pentru ca toate revin la viata,:Xmirosul parfumat al florilor din pomi, puii animalutelor prin iarba proaspatawinking, Vara e fain ca e vacanta si racoare pe la munte, langa un izvor...Toate anotimpurile au ceva special.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Vara si iarna.
O zi buna!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iarna

| EmaS a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce iarna?!

| anonim_4396 explică (pentru EmaS):

Pentru că nimic nu se compară cu o bătaie cu bulgări de zăpadă.Şi când vezi copiii cu săniuţele,veseli,părinţii jucându-se împreună cu ei parcă te simţi fericit. Mirosul cozonacului cald, focul în sobă, sărbătorile, colindatul-sunt minunate! Munţii, peisajele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Toamna

| Forev3rAlone a răspuns:

Vara.
Iarna imi produce neplacere sad

| Mihai_Vlad_1998 a răspuns:

Iarna:X