| adela2012 a întrebat:

Pentru ce sunt mai exact flotarile? Slabesti in brate sau ce? Sunt bune pentru pielea lasata? Fetele pot sa faca?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Muschii bratelor, pieptul, picioarelor sunt foarte bune

| TheWalker11 a răspuns:

Eu stiu ca flotarile sunt bune pentru putere in brate si pentru piept laughing si la fete cred ca tot pentru aia e.

| MasterKush a răspuns:

Da, pot face si fetele, si flotarile sunt pentru cresterea masei musculare in brate, dar si pentru piept. Ai grija sa le faci corect, altfel le faci degeaba.

| sMaLLdNy a răspuns:

Flotarile sunt pentru dezvoltarea muschilor in brate si in picioare. Baietii la fac normal insa fetelor le este recomandat sa puna picioarele jos(sa puna genunchii pe podea) deoarece ele nu sunt atat de "puternice" ca baietii, mai ales pentru ca nu dau aceleasi rezultate ca baietii(adica fetelor nu le sunt folositoare flotarile precum baietilor). Sper ca ti-am fost de ajutor.;'>

| adela2012 explică (pentru sMaLLdNy):

Sunt bune si pentru pielea lasata?

| sMaLLdNy a răspuns (pentru adela2012):

Sunt bune si la asta, dar totusi pentru a da un rezultat mai eficient (Sunt bune [flotarile] dar nu dau un rezultat asa de bun la pielea lasata precum alte exercitii ) Sper ca te-am ajutat.;'>

| NYIcu a răspuns:

Flotarile sunt n exercitiu pentru cresterea musculaturi.
Da unele fete pot sa faca.