| Borcanelul a întrebat:

Pentru cei care merg la sala. Stiti vreun exercitiu pentru masa musculara sau rezistenta la antebrat, dar sa fie eficient si fara flexia pumnului pentru ca se pare ca nu da rezultate.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni cu incheietura indoita
tractiuni pe ceva gros ( gen pui fat gripz pe bara )
ramat cu ceva gros ( infasori gantera cu un prosop, manerul )
mersul fermierului

1 răspuns:
| Evolution a răspuns:

Antebratul se lucreaza la toate exercitiile, mai ales cele pentru piept (gen flotari).
Unii au antebratul mare ca asa e forma lor, cum unii au incheietura mica (cum ar fi la mine) si altii au incheietura mare si pumnul mare, dar asta nu inseamna ca au forta mare sau putere.
Evolueaza in exercitii, nu te stresa cu antebratul, el isi face treaba