| Andreas07 a întrebat:

Pentru cine știe in special, vreau sa aflu exact care este cantitatea pe care trebuie sa o iau de Pro Gainer la o por, ție, pe cutie scrie.

Se amesteca doua măsuri de 90g in 300ml lapte iar întrebarea mea este acum doua măsuri de 90g adică 180g la o porție? Sau 2 măsuri de 45 ca sa facă o porție de 90g la 300ml de lapte?

Ca sa nu mai zic ca, cupa in sine este gradată pana la 70g care ma induce in eroare, trebuie odată sa iau cu ea mai mult odată mai puțin ca sa ajung la cantitatea necesară.

Cine ma ajuta?

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

90g in total.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Gainere-le se iau în cantități mari de praf și nici macar nu-s bune. De ce sa dai cateva sute de lei pe un supliment care e facut djn produse de maxim 70 lei? Carbohidratii sunt cei mai ieftini si comuni. Scrie clar: se amesteca 2 masuri de 90g => rezultă că o porție = 180g pudră.