| armageddon22 a întrebat:

Pentru cresterea musculaturii e recomandat exercițiile cu multă greutate, cat mai multă, sau exerciții cu greutate mică dar mult mai multe repetări?
Si pentru intărirea mușchilor ce e recomandat?

Răspuns Câştigător
| AntrenorFitness a răspuns:

Pentru cresterea masei musculare, literatura de specialitate ne spune ca trebuie sa lucram intre 60-80% din 1RM.
De ex: daca faci 1 Repetare MAxima cu 100kg, seriile le vei face intre 60-80kg. Recomand 3-4 aparate pe grupa musculara, 4-6 serii pe aparat, 6-8 repetari pe serie.
http://www.megaproteine.ro/antrenamente-si-nutritie.html
bafta!