| Ririru a întrebat:

Unde imi dezvolt mai mult musculatura feselor ( mai bombat as vrea), la aerobic sau kangoo Jumps?big grin Initial vreau sa merg de 2 saptamani la sala, am 52-51 de kg si 1, 68. Vreau sa ma duc o data la fitness si odata la aerobic sau kangojumps, sa lucrez mai mult pe fese dar nu stiu unde imi dezvolt mai multa musculatura.

Credeti ca daca ma duc asa de 2 ori pe saptamana, reusesc sa ma tonific in timp? Cineva mi-a spus ca nu resusesc sa ma tonific, dar eu vreau parerea cuiva care chiar se pricepe.

Multumesc, ofer funda.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Si vorbind serios, la fitness te axezi pe genuflexiuni cu greutate ( cat sa nu poti peste 8-10 repetari ), pe flexii la aparat si pe fandari ( pana jos, genunchiu la 0.5 cm de pamant fara sa atingi ). sunt grele, dar sunt exercitile care dau rezultate

9 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Cred ca dintre programele de genul asta, cel de step este cel mai bun pentru ce urmaresti tu.

| Cosmin86 a răspuns:

Fa 2 sedinte de fitness si 2 de aerobic sau kango jumps

| MitroKta a răspuns:

Cel mai indicat( si cel mai ieftin) e sa te duci la alergat. Eu sunt baiat, dar am avut colege care in fiecare saptamana ieseau pe stadion. Si crede-ma, aratau super.

| paulpetrolistu a răspuns:

Iti zic daca imi dai id-ul tau

| Cosmin86 a răspuns (pentru paulpetrolistu):

Altu penibil rolling on the floor

| Ririru explică (pentru Cosmin86):

Da, ei cred ca au "iesit" la agatat. Multumesc pentru raspuns laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Ririru):

Si vorbind serios, la fitness te axezi pe genuflexiuni cu greutate ( cat sa nu poti peste 8-10 repetari ), pe flexii la aparat si pe fandari ( pana jos, genunchiu la 0.5 cm de pamant fara sa atingi ). sunt grele, dar sunt exercitile care dau rezultate

| BoggyP a răspuns:

Baga id meu si iti zic acolobig grin

| Ririru explică (pentru BoggyP):

Si ce te opreste sa-mi spui aici? Trebuie sa scrii doar o propozitie.

| MrLoveLife a răspuns:

La sala il faci mai bombat cum vrei tu. fandari cu haltera in spate, sau daca iti e incomod, cu o gantera in fiecare mana, dar cel mai bine ar fi haltera.Cu cat fandarile sunt mai lungi cu atat iti lucreaza mai mult fesierii.Dar si genoflexiunile cu haltera in spate sunt foarte bune pentru fesieri. Daca lucrezi astea 2 ex de fiecare daca cand mergi la sala, dupa cam dupa 1 luna jumatate incep sa se vada rezultate...