| UiteeeeVezi a întrebat:

Problema e in felu urmator...
Deci : fac sala etc nu dau prea multe detalii ca oricum nu va ajuta cu nimic idee este ca vreau sa dau jos grasimea de pe abdomen.intrebarea este : CUM!?
Am incercat sa mananc cat mai putin, prostia era ca mancam putin ziua sau chiar deloc si dupa aia noaptea la 11-12 m-a luat o ditamai foamea si mancam deci. Esec!
Am incercat sa mananc ziua normal dar sa numai mananc seara si cat mai putine grasimi in meniu fara paine alba doar putina paine neagra sau chiar deloc. Si am reusit sa dau putin jos dar nu de tot partea de sub buric nu vrea sa dispara nici cum...
Ce sfaturi ideei imi dati? as prefera ideei care le-ai si facut si au dat rezultate.
Multumesc, funda!

Răspuns Câştigător
| hummer24 a răspuns:

E foarte simplu.
La sala de forta faci exercitii anaerobe, nu o sa slabesti din ele decat maxim 1 kg pe luna, sau poate sa pui pe tine inca ceva grasime cu muschi.
Ce trebuie sa faci, adica s ate axezi mai mult e pe exercitiile aerobe : alergat, sarit coarda, forbal, basket, etc etc, numai cu astea slabesti, in special alergat si o sa vezi cum se topeste slanina de pe tine,,, chiar daca mananci mai mult, daca alergi tot o sa dai jos ceva ceva. Bine e normal sa nu dai duzna in mancare mai ales la 11 noaptea, dar trebuie sa renunti la carbohidrati, adica paste fainoase, sau dulciuri de tot felul, macar o luna, in aceasta luna faci si alergariile alea, adica 3 zile pe saptamana, sau 4, si ai sa vezi cum dai jos 3 kg, in prima luna.
Incearca sa mananci si la ore fixe lainceput o sa fie greu, dupa 3 luni o sa devina rutina.
Ce sa mai treaba e simpla daca renunti la carbohidratisi faci alergari si sarit coarda o sa slabesti de nu o sa te mai recunoasca lumea pe stradawinking

7 răspunsuri:
| Eron a răspuns:

Exercitii aerobice(in special alergat, da rezultate, crede-ma).Eu am mai facut ceva, si anume seara dupa 6 imi intra in gura doar apa.Nimic altceva.Si asta iar a mers si am slabit.Totusi, ca si tine partea de sub buric este inca grasime.Cu ea inca ma lupt, dar eu cred ca daca alerg mai mult(nu am incerc sa maresc portia de alergat) o sa dau jos.Succes!

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a răspuns:

Eu nu fac sport sau chestii ca sunt prea slaba, dar te pot ajuta.
Inlocuieste dulciurile cu fructe.
Daca este sa mananci mult fa-o in timpul zilei, dar daca stai tolanit in pat nu o sa e ajute cu nimic. Trebe sa faci miscari de orice fel.

| Klepto a răspuns:

Exercitii centralizate... adica multe abdomene. Daca nu mananci atat de mult asta nu inseamna ca o sa-ti dispara grasimea.

| queerkulture a răspuns:

Din cate stiu, unele persoane nu vor reusi niciodata sa aiba un abdomen plat 100%, asa e conformatia. Probabil faci deja cardio, numai are rost sa-ti spun ca prin el dai jos grasimea, la sala nu faci decat sa pui muschi.
Fa-ti curaj si incearca sa intrebi pe cineva de acolo, instructor preferabil, daca nu, mai profesionist.
Bafta

| Player54 a răspuns:

Eu la sal mai tare m-am ingrasat pentru ca am pus muschi pe mine si grasimea a ramas. big grin cel mai bine slabesti lucrand intens pe santier big grin (serios)

| Atlas a răspuns:

Un lucru e clar, nu poti slabi doar intr-o anumita zona. Cum au spus si ceilalti, pe langa exercitiile de forta baga in program si cardio.

| LmS a răspuns:

te trezesti dimineata la 6 si mergis a alergi prin parca sau stadion vreo 30 -40 de minute pana te uzi complet happy, pe urma mergi acasa bei 2 litri de apa plata si pe urma incearca sa nu mananci mancaruri grele, incearca salate, legume, carne de pui etc. fa asta de 3 ori intr-o saptamana si scapid e burta in max 10 zile, sper ca ti-am fost de ajutor baftawinking