| Mihai543215 a întrebat:

Daca vreau sa slabesc sau cel putin sa nu ma ingras ce paine e indicat sa mananc, alba sau neagra? DE CE?

5 răspunsuri:
| ςคтคℓίηßяùηηєтśέĻĻยℓ a răspuns:

Painea neagra este recoamdata in diete de slabit
Painea Alba nu este recomandata nici macar in alimentatia zilnica deoarece este foarte bogata in carbohidrati
Alimente bune in carbohidrati sunt Cerealele integrale
Painea integrala
Fructele
Legumele
Orezul brun
Turtele si biscuitii de ovaz
Orzul
Fasolea
Lintea
Cartofii
Iar Alimentele care nu sunt recomandate datorita carbohidratilor in exces
Cerealele rafinate
Painea alba
Gogosile
Biscuitii
Prajiturile
Bauturile acidulate
Crispurile
Chipsurile
Pastele fainoase
Siropurile din dulceata

| Ane_Ana_Maria_1995_XgYc a răspuns:

Neagrahappy este mai buna pentru ca nu are faina normala(faina normala se umfla in stomac)

| FaNTøMëL a răspuns:

Eu din cate stiu painea alba ingrasa incearca pe cea neagra.

| laila6666 a răspuns:

Incearca sa mananci paine neaagra pentru ca mai multi doctori nutritionisti au recomandat asta