| Powerups a întrebat:

Program sala 16 ani, 7 luni de antrenament.
Luni >- Triceps si Biceps
Marti >- Piept si Spate
Miercuri >- Pauza
Joi >- Umeri si Picioare
Vineri >- Piept si Spate
Sambata, Duminica >- Pauza
Fac acest program de aproximativ 2 luni, totul este ok, nu sunt "extenuat" din cauza lucrarii pieptului si a spatelui in aceeasi zi.
Vreau sa aud pareri de la cineva care se pricepe, ce as putea schimba, ce nu este bine si cum ar trebui sa fac.
Scopul meu este cresterea in masa musculara si forta.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Piept si spate la acelasi antrenament? Si de 2 ori pe saptamana?

Apuca-te de sah

| Powerups explică (pentru Cosmin86):

Acelasi lucru ti-l dedic si raspunsului astuia, increzut prost ce esti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Powerups):

Copil de 16 ani... il imita pe Arnold si vrea muschi happy

| IseeVoices a răspuns:

Scrie Angel Fitness pe YT si o sa vezi acolo mai multe tutoriale.

| Powerups explică (pentru IseeVoices):

Il stiu pe Angel, am nevoie de parerea a mai multor persoane care se pricep, nu numai a lui.

| MidnightR a răspuns (pentru Powerups):

Cand faci piept tragi si triceps, cand faci spate tragi si din biceps.Deci nu prea merge cum faci.
Practic nu lasi muschiul deloc sa se odihneasca.
Eu fac luni-piept si triceps.
marti-spate biceps poate putin antebrat
miercuri-picioare si poate abdomen
joi-umeri trapez antebrat.
vineri-brate/piept
Eu fac si antebrat pentru ca am incheieturile slabe, as vrea le intaresc putin.

| Powerups explică (pentru MidnightR):

Eu avand bratele destul de mici pe langa spate/piept, de aceea fac brate in aceeasi zi, pentru a nu fi obosite.
Daca fac piept si triceps in aceeasi zi, dupa ce termin pieptul si ma apuc de triceps nu mai am deloc forta in triceps, insa facand in aceeasi zi si biceps si triceps (acum fac 3-4 seturi triceps, urmatorul exercitiu fac biceps, dupa ma intorc iar la triceps), exercitiile intra mult mai bine.