| Comandocip a întrebat:

Pt cresterea muschilor...care are fi cea mai buna alegere...gantera sau haltera?(argument)

4 răspunsuri:
| bcalex96 a răspuns:

Pai nu prea e diferenta mare depinde de ce grupe musculare vrezi tu sa lucrezi mai intens de ex pentru biceps poti folosi atat gantera cat si haltera daca faci exercitiile corecte sunt beneficiare ambele

| Cosmin86 a răspuns (pentru bcalex96):

Ia incearca-le sa vezi ca fiecare iti lucreaza muschiul diferit

Spre ex. la gantera poti roti incheietura in timp ce ridici si lucreaza si functia de rotatie a bicepsului, haltera nu o lucreaza. In schimb haltera mentine muschiul pe o traiectorie perfect dreapta si iti permite sa ridici greutati mai mari

Deci raspunsul corect este : AMBELE, fiecare lucreaza diferit

| bcalex96 a răspuns (pentru Cosmin86):

AI citit bine ce am scris? am spus depinde de grupele musculare. si sunt beneficiare ambele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru bcalex96):

La orice grupa musculara fiecare lucreaza diferit