| Clytia a întrebat:

Real sau Barca? Cine credeți că va câștiga diseară?

Răspuns Câştigător
| Drimmero a răspuns:

Irelevanta stastistica asta, spune-mi concret si cinstit cate meciuri de ale Barcei ai vazut in acest sezon? Ti se pare ca joaca ceva? Ti se pare ca are echipa, ca are antrenor? Presiunea e pe Barca meciul asta iar Real poate profita foarte usor, sunt cam la egalitate in ceea ce priveste forma.

11 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Șobolanilor în rosu vad ca nu le place Barcelona, nu ma refer la toti care nu sunt fani barcelona si la cineva in mod special, desigur ca va câștiga Barcelona

| Clytia explică (pentru RAY):

Clar nu va câștiga Barcelona

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Vom vedea noi, deci nu sunt suporter a vreunei echipe, sa castige fotbalul asta e cel mai important

| corbulalbrosu a răspuns:

Barca are prima sansa. Sper sa fie asa.

| Drimmero a răspuns (pentru corbulalbrosu):

De ce are Barca prima sansa?

| corbulalbrosu a răspuns (pentru Drimmero):

Istoria meciurilor directeIn ultimele 10 intalniri, FC Barcelona : 6 victorii, Real Madrid : 2 victorii, 2 egaluri; Golaveraj 23 : 12

Ultimele 10 meciuri Acasa : Deplasare

Spania - Primera Division Etapa 26
Real Madrid 0 - 1 FC Barcelona

Spania - Primera Division Etapa 10
FC Barcelona 5 - 1 Real Madrid
Spania - Primera División Etapa 36
FC Barcelona 2 - 2 Real Madrid

Spania - Primera División Etapa 17
Real Madrid 0 - 3 FC Barcelona
Spania - Primera Division Etapa 33
Real Madrid 2 - 3 FC Barcelona

Spania - Primera Division Etapa 14
FC Barcelona 1 - 1 Real Madrid
Spania - Primera Division Etapa 31
FC Barcelona 1 - 2 Real Madrid

Spania - Primera Division Etapa 12
Real Madrid 0 - 4 FC Barcelona
Spania - Primera División Etapa 28
FC Barcelona 2 - 1 Real Madrid

Spania - Primera División Etapa 9
Real Madrid 3 - 1 FC Barcelona
https://www.romaniansoccer.ro/......l/compara/

Cred ca raspunsul la intrebarea ta : ''De ce are Barca prima sansa? '' este mai mult decat EDIFICATIV. De aia!

| Drimmero a răspuns (pentru corbulalbrosu):

Irelevanta stastistica asta, spune-mi concret si cinstit cate meciuri de ale Barcei ai vazut in acest sezon? Ti se pare ca joaca ceva? Ti se pare ca are echipa, ca are antrenor? Presiunea e pe Barca meciul asta iar Real poate profita foarte usor, sunt cam la egalitate in ceea ce priveste forma.

| Drimmero a răspuns:

Derby-ul cocalarilor de pretutindeni,, umflat de marketing!

La ce forma au ambele echipe...as zice ca un egal ar fi ok, dar totusi as vrea ca Real sa bata ciuma catalana la ea acasa si sa se distanteze in clasament de ei.

| Clytia explică (pentru Drimmero):

Orice ai spune, El clasico va rămâne cel mai fabulos derby din istorie. happy

| RAY a răspuns (pentru Clytia):

Si nu a castigat nici o echipa, asta e

| Clytia explică (pentru RAY):

Da, a avut noroc Barca.

| Drimmero a răspuns (pentru Clytia):

Sunt derby-uri mult mai incinse si frumoase decat acest El Clasico, dar din pacate ele nu sunt asa de mediatizate.

Steaua Rosie-Partizan Belgrad este unul dintre derby-urile ce merita vazut, sa nu mai zic de River Plate-Boca Juniors.