| anonim_4396 a întrebat:

Sa nu radeti,dar e adevarat ca daca iti pui pe burta de ex staniol,sau pungi,care te fac sa transpiri, slabesi? Sau doar transpiri si? Adica functioneaza? Daca stau cu din alea 7 zile, se pirde din grasime? multumesc,

6 răspunsuri:
| Expressions a răspuns:

Fals.

Dar in schimb te poti imbraca mai gros (cu niste haine mai rele daca se poate) si alergi pana cand obosesti si o sa vezi ca transpiri. Asa ai ceva sanse de slabit.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu fac decat sa elimini mai repede apa din organism, nu ajuta la arderea grasimilor

| DavidoW a răspuns:

Daca stai si dormi cu pungi pe burta nu o sa slabesti in veac! Du-te si alearga! cat de mult timp poti (ma refer la ore/minute) fara oprire, nu cu viteza ca nu rezisti nici 5 minute! Alearga, dar fa de 2 ori pe saptamana pauza intre zile, sa nu suprasoliciti muschiul! Cum a spus si expressions poti sa te imbraci cu haine groase, dar folia, pungile NU! o sa faci ciuperca si de aia nu mai scapi in veac...

| Cosmin86 a răspuns (pentru DavidoW):

Si chestia sa te imbraci cu haine groase e la fel de RETARDATA ca folia de plastic

| Cosmin86 a răspuns (pentru Expressions):

Serios, sa te imbraci gros cand alergi?

Tu GANDESTI inainte sa spui ceva? Sau e un efort prea mare pentru tine sa-ti folosesti 1 % din creier?

| ubox7007 a răspuns:

Da, corpul tau depunde mai mult efort sa se racoreasca, ceea ce consuma calori, dar nu slabesti din asta. Fa sala, de obicei sala de culturism face si din carpa barbat.