| ForeverWarrior a întrebat:

Sal.Daca am probleme la spate in zona lombara si stiu ca nu pot face indreptari si genofleziuni cu haltera, dar pot face genoflexiuni normale pana la epuizare? dauneaza spatelui?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Daca faci geno cu propria greutate a corpului no sa-ti dauneze spatelui.
Si trebuie sa stii ce probleme ai la zona lombara, data care vine specifica si asta ca sa ne dam seama ce si cum poti face.

| iuliD a răspuns:

E nevoie sa consulti un medic. S ar putea sa ai scolioza(coloana stramba), hernie de disc( disc iesit de la coloana vertebrala)... etc. Pot fi multe, si mai bine consulti un medic pentru asta. Atentie! se poate inrautati daca te fortezi.