| designerbugatti2012 a întrebat:

Sal, imi spuneti si mie un program prin care trebuie sa imi lucru muschi! funda

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Luni -> piept + abdomen
marti -> spate + umeri
joi -> picioare
vineri -> brate

Asta combinat cu o alimentatie bogata in proteine ( mai mult de 3 mese evident ) => muschi.

Pentru muschi alimentatia e mult mai importanta decat antrenamentul.

| sspyddy a răspuns (pentru Cosmin86):

Bai frate tu ai ceva cu mine? vezi-ti de parerile tale eu dau sfatwinking si asa mam obisnuit sa cer fundawinking ala care trebuie sa se maturizeze esti tuwinking daca erai asa matur pe cat vrei sa pari taceai din gura si ma lasa-i in pace nu te luai de mine vrei sa pari smecher si tu atotstiutorule

7 răspunsuri:
| sspyddy a răspuns:

Daca nu faci sala trage la bara este sfanta eu am facut box si numai la bara am tras si mi sau dezvoltat toate partile corpului si flotariwinking
daca tragi la bara se dezvolta si bicepsi si tricepsi si spate si aripioare si piept si daca faci flotari se dezvolta la fel toti muschii deci din propri experienta iti zic ca bara si flotarile sunt sfante
funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru sspyddy):

E cam penibil ca cineva care a facut box sa ceara "funda" ca un gay sau o femeie disperata, maturizeaza-te.

si "tras la bara" = tractiuni, invata si tu sa te exprimi

iar flotarile nu sunt asa sfinte, lucrezi pieptul dintr-un singur unghi, nu ai exercitii de izolare, nu poti mari comod greutatea, etc., e chiar un exercitiu destul de slab

| Alx_Stelii_1980 a răspuns:

Gresit,gresit, gresit.un program bun este cu 2 grupe pe zi ok? in general se lucreaza o grupa mare cu una mica.
Luni : Piept + biceps (Nu depasi mai mult de 4 aparate la fiecare grupa)
Marti : Spate + triceps
Miercuri : Umeri + trapez ( daca vrei sa mai crestii in inaltime nu pune greutati peste greutatea ta)
Joi : pauza
Vineri : picioare + abdomen

Dupa 6 luni poti folosi niste proteine.
Funda?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

Foarte bun programul tau, luni faci biceps si marti faci spate, te-ai gandit mult inainte de tampenia asta?

| Anymatryx a răspuns:

LUNI-piept tricepsi
MIERCURI-picioare umeri trapezi
VINERI-spate bicepsi
Tine minte ca trebuie sa faci o zi da o zi nu, asa dai timp muschiului sa se dezvolte mult mai bine, daca ii antrenezi in fiecare zi nu faci decat sal definesti mult sil arzi, asta se poate face dupa cativa ani buni de sala si trebuie sa definesti, succes