| anonim_4396 a întrebat:

Sal TPU. Am 14 ani jumate, 1.66-1.67 si 66 kg. Ce exercitii/diete imi recomandati pentru a putea slabi si sa lucrez si eu un abdomen?

3 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Iti recomand ceva super simplu. Doar nu manca ispitele, la scoala, afara, ce e mult strica!
Alearga, inoata daca ai posibilitatea, si fa exercitii cardio + abdomene. 100% te vei dezvolta.

| Softe a răspuns:

Ca dieta de slăbit poți încerca
Dimineață, micul dejun:
- doua oua fierte cu legume si o cana de ceai verde sau un bol de cereale integrale ( de preferat fulgii de ovăz cu n esquire sau fitness deoarece conțin zahar mult)
- după trei ore de la micul dejun, o gustare formata dintr-un măr sau orice alt fruct
- cina, un peste la cuptor de preferat somon sau ton( tonul conține grăsimi care te ajuta sa slabesti) și o cana de ceai verde
Și nu uita sa nu mănânci cu 4 ore înainte de culcare, cât de puține dulciuri de orice fel și multa multa apa.
Iar ca exerciții o alergare intr-un parc și caută pe net exerciții pentru tonifica abdomenului.
Sper ca ti-a fost de ajutor.

| 1234563 a răspuns:

Poţi face gimnastică, să alergi dar eu cred că pentru vârsta care o ai, eşti ok, nu are de ce să te îngrijoreze probleme de genul acesta. Încearcă să te bucuri de adolescenţă cât o mai ai, de asta vei avea timp să te gândeşti o viaţă întreagă. Poţi evita mâncărurile cu grăsimi şi să mănânci de 3 ori pe zi, adică o dietă normală! Oricum pe măsură ce creşti în înălţime vei observa că mai slăbeşti. Normal că ţine și de tine dar gândeşte-te că sunt oameni care şi-ar dori să fie ca tine.
Sper că te-am ajutat!