| AnonimaAnonim008 a întrebat:

Am inceput sa fac sala (fitness) recent. Ce exercitii si aparate recomandati pentru a slabi rapid, gen in 3-4 saptamani? Daca nu stiti, nu comentati aiurea. Pup

2 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

O dieta drastica si cardio. Nu poti slabi foarte mult intr-o luna, dar 5-6 kg se pot da jos cu o dieta bine pusa la punct.

| Flipp3rPK a răspuns:

Salut! Si eu fac sala de ceva vreme. Iti pot spune eu programul si structura exercitiilor mele. Dar nu stiu cat de mult vei putea sa slabesti in 3-4 saptamani. Se va vedea diferenta abia dupa vreo cateva luni. Eu lucrez 4 zile/saptamana:
Prima zi: piept & biceps
A doua zi: picioare
A treia zi: umeri & triceps
A patra zi: spate & abdomen
Iti alegi tu cum le structurezi in timpul saptamanii, sa tii cont ca iti trebuie si zile de pauza presarate printre ele. Eu lucrez luni, marti, joi, vineri.
Pentru fiecare grupa musculara imi aleg cate 3 exercitii. Fiecare exercitiu cuprinde 3 serii cu repetari cuprinse intre 5-12.
Exercitii sunt multe, e bine sa nu faci constant aceleasi exercitii, le mai schimbi din cand in cand astfel incat sa nu se obisnuiasca muschii.
Cam asta ar fi pe scurt ce fac eu. Gasesti o gramada de site-uri despre sala cu sfaturi mai indetaliate sau poti sa mai ceri sfaturi de la cei mai experimentati chiar la sala in care lucrezi. Bafta!