| Marcelo112 a întrebat:

Sal TPU.
As avea nevoie de ajutor.
Vreau sa fac patratele (nu-s prea pretentios..nu cer six-pack vreau doar sa se vada macar 2-4 cand nu incordez) in o luna-una jumatate.
Sunt dispus sa fac orice in afara sa tin cura alimentara.tin sa mentionez ca sunt slab deci nu o sa fie o povara.
Vreau sa fac mai mult prin exercitii fizice intense:abdomene fac si 1000 pe zi daca e nevoie si sa alerg si 5 km pe zi. orice.
Multumesc anticipathappy

8 răspunsuri:
| eviltwinnn a răspuns:

Poti sa faci si 24235235623 de abdomene pe zi, nu o sa se cunoasca nimic in 6 saptamani. Du-te la sala, nu pui masa fara greutati.

| FitnessTrainer a răspuns:

Nu stiu ce intelegi tu prin "cura alimentara", dar daca nu vrei sa lucrezi la alimentatie iti va fi mult mai greu.

| Darius2019 a răspuns:

Deci incearca acest program macar 3-4 exerciti cate 30-40 de unul https://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474 eu asa le-am obtinut dar din pacate am abdomen deformat putin de aceea iti recomand sa verifici cat de dreapta tie coloana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Darius2019):

Patratelele nu se fac cu exercitii

| Darius2019 a răspuns (pentru Cosmin86):

Da cu ce doamne se fac cu slanina? sau ce cu altceva, crezi ce vrei eu asa le-am facut daca vrei fa ca in video si VEZI SI TU

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Darius2019):

Pentru abdomen vizibil = strat foarte subtire de grasime. Undeva sub 15% procent de grasime.
Cel mai bun exercitiu ar fi masurarea cantitatii de mancare respectiv caloriilor.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Darius2019):

Se fac din alimentatie.

Ce sa "vad si eu", nu-mi da mie sfaturi un COPIL FIRAV.

Mai documenteaza-te copil mic :
http://www.culturism.ro/......domen.html

p.s. : degeaba ai patratele daca ai sub 80 kg... atunci inseamna ca le ai pentru ca esti un SLABANOG

| Mariusis a răspuns:

Trebuie sa consumi o cantitate insemnata de proteine si sa faci multe exercitii care sa lucreze grupele de muschi. Abdomenele sunt bune si ele dar mai bine sa faci mai multe tipuri de exercitii.