| raducu191919 a întrebat:

Sal TPU ce antrenamente pot sa fac pentru cresterea pectoralilor happy si ce alimente pot manca pentru cresterea masei corpului...happy va rog sa expilicati cum trebuie facute acele antrenamentewinking Dau FUNDA CELUI CARE EXPLICA CEL MAI BINwinking

Răspuns Câştigător
| aurelian_4480 a răspuns:

Pai daca vrei sa pui masa musculara iti trebuie cat mai multe proteine asta depinde de greutatea pe care o ai ex 100kg 100grame de proteine pe zi
daca vrei sa-ti ei proteinele din alimente mananca linte multa piept de pui la gratar pulpe pentru ca tu depui un efort considerabil la sala de forta daca funda daca te-am ajutat

| nesuferit a răspuns (pentru aurelian_4480):

Pentru o dezvoltare normala ai nevoie de 2x greutatea in grame de proteina pe zi, adica 200g pe zi

7 răspunsuri:
| naf29 a răspuns:

Aici gasesti tot ce trebuie sa stii pentru a creste in masa musculara. http://antrenorpersonal.wordpress.com/......dolescent/

| aurelian_4480 a răspuns:

Frate la sala este un instructor care ar trebui sa se ocupe de tine
ar trebui sa consumi pe zi 70 de grame de proteine pentru a creste in masa musculara
normal ar treui sa incepi cu un program usor

| BonCoeur a răspuns:

Http://valentinbosioc.com Aici gasesti tot ce iti trebuie :) Mult succes.

| raducu191919 explică:

Aurelian te rog spune-mi ce antrenamente pot face ce fel de exerciti? happy si eu am 64 de kg happy

| nesuferit a răspuns (pentru raducu191919):

Dc vrei sa dezvolti doar pectoralii?
Poti incepe impins cu bara drept 3x 3 serii, impins gantere inclinat 3x3 serii, fluturari inclinat 3x3 serii, fluturari la scripeti 3x3serii.
ASta e doar un exemplu, tu lucrezi in functie de nevoile tale

| raducu191919 explică:

Naf29 tongue perfect happy