| SoreLove a întrebat:

Ce exercitii fizice ar trebui sa fac pentru cresterea masei musculare? pentru dezvoltarea corpului? cat mai rapide. funda

Răspuns Câştigător
| dorobantuciprianbogdan a răspuns:

Cel mai bine e sa mergi la o sala care se ocupa in deosebi cu asa ceva, acolo ai aparatura, antrenori, oameni care fac asta de multa sau mai putina vreme.Sau daca vrei sa faci "acasa" pune te si fa exercitiile de baza, abdomene, genoflexiuni, s.a.m.d. si alergare.Si incearca sa ti faci un program atat alimentar cat si pentru exercitii.Sa ai bafta in ceea ce vrei sa faci.

3 răspunsuri:
| MrAnderson a răspuns:

:s De obicei exercitiile cu cresterea graduala a greutatii fac treaba asta. Tot cresti pana nu mai poti duce.
Exercitiile cu greutati mici si repetari multe sunt pentru definire, nu masa.