| Anonymus3000 a întrebat:

Eu joc fotbal la o echipa si ieri antrenorul m-a pus fundas. Bine eu nu prea stiu ca sa apar, cum sa il fac pe atacant sa nu treaca cu mingea de mine. deci sunt fata in fata cu adversar, el are mingea, cum anticipez pe unde o va lua ( stanga sau dreapta sau va pasa )Cum imi dau seama? Vreau tehnici de fotbal pentru fundasi. Eu nu am mai jucat pe acest post pana acum jucam ca mijlocas ofensiv...

4 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Il iei ''cu fulgi cu tot''. daca-i dai de vreo 2 ori ''sanatos'', la oase, nu mai vine pe partea ta si poti sa stai linistit rolling on the floorrolling on the floor

| Ciumpi35 a răspuns:

Sall eu sunt in clasa a 5-a si sunt foarte bun fundas, cateodata mai joc si cu cei de a 7 a. faza e ca trebuie sa fii atent la minge. nu te lasa pacalit de atacant. trebuie sa te bagi in el sa-l faci sa paseze in spate sau ii iei mingea.nu trebuie sal lasi sa suteze la poarta. sper ca te-am ajutat!

| IrinaVew a răspuns:

Pai in primul rand inainteaza cu pasi marunti si repede... stai pe picioare si nu il lasa sa te fenteze. cand crezi ca ai reusit sa il faci sa tina mingea destul de mult fate ca te duci intr-o directie si ataca mingea in directia opusa. sper sa functioneze.succes! sunt fata dar joc handball si e cam la fel in aparare am studiat astabig grin

| DRAPPY a răspuns:

Deci trebuie mereu sa urmaresti mingea niciodata nu te uiti la el si incerci sa intuiesti daca va pasa dupa pozitia picioarelor! Iti voi pune un tutorial aici:::http://www.youtube.com/watch?v=M3E33BTFcY4! Sper ca te-am ajutat