| Anonymus3000 a întrebat:

La fotbal cand bat un penalty unde e cel mai bine sa dau astfel incat portarul sa nu se astepte si sa nu poata sa o prinda? Cu ce parte a piciorului e mai bine sa dau? Latul? Siretu? Si unde la colturi jos? Vinclu? funda

5 răspunsuri:
| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Daca e in timpul unui meci si echipa ta a primit penalty cel mai bine e sa-l bati in forta in mijloc, de obicei portarul respinge in fata si tu poti da gol

| AFR81 a răspuns:

Cel mai bine bati un penalty cu capul,jos,dreapta, sus, pe langa happy.

| angel74dm a răspuns:

Dacă-l baţi de pe dreapta să-l baţi cu piciorul drept, cu latul, astfel încât mingea să zboare deasupra liniei de fund (ai grijă să nu iasă afară în aer) pentru ca la aterizare efectul imprimat s-o facă să cadă undeva în careul de 6 metri, aşa că portarul nu poate ştii unde cade, trebuie să ghicească. De dat, o dai cam în mijlocul careului, astfel încât unul dintre cei 5-6 coechipieri care se află la primire să o bage în poartă. Dacă o dai invers, cu piciorul stâng, ca să descrie un arc de cerc spre interior, rişti s-o arunci direct în braţele portarului, care nici nu mai trebuie să iasă, poate să stea liniştit pe linia porţii. Dacă, totuşi trebuie s-o dai aşa, dă-o la colţul scurt, pentru a o devia un coechipier înainte de a ajunge la portar. Baftă!

| alynutzu20 a răspuns:

Trebuie sa dai in forta la vinclu dreapta sus.:
sau jos la colt in stanga happy
dar in cea mai mare forta

| xalex96x a răspuns:

Cel mai bine dai cu latul linistit langa bara la bara din dreapta daca esti dreptaci si la bara din stanga daca esti stangaci! Nu prea ai cum sa ratezi! Funda plz!