| Anonymus3000 a întrebat:

Sal TPU. M-am apucat de sala dar nu prea stiu cand e cel mai bine sa fac, dimineata, dupa amiaza sau seara. Eu fac dimineata pentru ca am liceu dupa amiaza iar seara sunt prea aglomerat.credeti ca e bine de dimineata?

5 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Dimineata esti cel mai in forta parerea mea, cel putin asa sunt eu, si chiar daca te-ai duce dupa ore la sala ar fi prea obositor. cel mai mult conteaza sa faci nu cand.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce obiective ai? Cu asta se incepe MEREU cand intrebi ceva.

Ca poti face sala pentru cel putin 4 obiective diferite : forta, masa, rezistenta, slabire, etc.

| Anonymus3000 explică (pentru Cosmin86):

Masa

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonymus3000):

Atunci e bine sa mergi dupa ce mananci 2 din cele 4-5 mese zilnice ( mese, nu gustari ).

Dimineata esti in stare catabolica, nu e indicat sa faci exercitii de masa sau forta, doar cardio pentru slabit/rezistenta se face dimineata.

| Alex5620 a răspuns:

Cel mai bine e sa faci seara, pentru ca noaptea muschii sa se relaxeze.