| ANONIM12737 a întrebat:

Salut, m-am apucat recent de pus masa musculara și am nevoie de recomandari de la cei care sunt cat de cât în domeniu despre ce sa mănânc dimineața, după amiaza, înainte și după sala și seara.

1 răspuns:
| Fulbaster a răspuns:

In general dacă vrei sa pui masă musculară ar trebui sa ai un intake de 1, 5-2, 0g de proteine per kg. Ăsta e inceputul oricărei persoane care duce o viață activă si merge la sală sau practică un sport cel puțin 3-4 zile pe săptămână. In rest trebuie sa ai o dietă echilibrată, nu trebuie de la început sa te încurci cu regimuri complicate atât timp cât folosești metoda de mai sus.