| doaryo_4168 a întrebat:

Sall all! Am 17 ani si vreau sa ma apuc de un sport de ceva nu stiu daca puteti sa imi spuneti.

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Ce iti place tie thinking inot, fotbal, kickboxing, tenis.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns:

Conteaza ce iti place si ce vrei sa obtii din asta, daca vrei sa faci sport pentru conditia fizica si sanatate, cele mai bune sporturi in privinta asta este alergatul viteza, maraton, inotul etc. sunt sporturi care promoveaza exercitiul cardio, adica iti antreneaza muschiul inimii, asta inseamna un BMP scazut in modul de REST adica de odihna, un BMP scazut inseamna o viata mai lunga si mai sanatoasa, antrenamentul cardio previne toate bolile pentru ca iti intareste sistemul in general. Daca vrei doar sa te distrezi, poti sa alegi orice iti place, orice activitate fizica pana la urma e sanatoasa, unele mai mult altele mai putin dar mai bine ceva decat deloc. La fel daca vrei sa faci performanta, o cariera, din asta, asigura-te ca iti si place, nu prea poti sa faci performanta din ceva ce nu iti place. Have fun.

| Sonnayasashikushinaide a răspuns (pentru Sonnayasashikushinaide):

Scuze pentru greseli gramaticale
Sunt *

| RiRikk a răspuns:

Aruncatu' cu privirea! laughing

| RiRikk a răspuns:

Inot, Handball, Basket, Hockey happy

| Spliffwizard a răspuns:

Basket, handball, fotbal, volei.

| xAncuta a răspuns:

Ski sau snowboarding ca tot e iarna.;-)

| OriginalHeart a răspuns:

Handball, Kangoo Jumps, Tennis, poti sa faci sala. dansuri. Funda?

| razvann19 a răspuns:

Eu iti recomand MMA daca iti plac sporturile de cotact!