| 3lnyn0 a întrebat:

Sall. eu pana in vara am jucat la o echipa x in liga a 4 (nu dau nume), iar in vara echipa sa desfiintat iar antrenorul de acolo mi-a luat legitimatia si ma transferat la alta echipa y (la un club ) tot in liga a 4 fara sa stiu, eu am aflat dupa 1 luna ca am fost transferat acolo. Acum acea echipa x sa reinfiinatat si cand am vorbit cu fostul antrenor sa mi dea legitimatia, mi-a spus ca nu se poate si doar din ianuarie pot sa ma retransfer.Cum pot face sa ma revin la fosta echipa din luna august, nu din ianuarie.

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru transfer trebuia si acordul tau si semnatura pe actul de transfer. Daca n-ai semnat ii poti spune antrenorului sa-ti restituie legitimatia si sa anuleze transferul. Daca nu o face poti sa-l reclami, cred ca a semnat in locul tau, comitand un fals. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat
| BogdaneluluI a răspuns:

Daca vrei sa te pui rau cu antrenorul, reclama-l ca a semnat in locul tau. Totusi, poate iti va placea la echipa y.