| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 a întrebat:

Sall joc fotbal de un an la o echipa de juniori si acum traversez o perioada proasta.chestia e ca ma grabesc.si gresesc. cand am mingea las capul in jos si sprintez.Ma puteti ajuta cu niste sfaturi care m-ar ajuta?
Pentru cel mai bun sfat dau funda!

Răspuns Câştigător
| Mihai50INBRAT a răspuns:

Salut! Ti-e frica sa nu gresesti, asa mai fac si eu uneori si gresesc destul de mult. Ai mai multa incredere in tine si, cand sprintezi, incearca sa mai ridici capul sa te uiti pe teren. Nu ar trebui sa te uiti la minge prea mult cand o ai la picior, eu asa fac, tin mingea la picior simplu.

| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 explică (pentru Mihai50INBRAT):

Da corect cand am mingea la picior mi-e teama ca o sa gresesc las capul in jos si am tendinta sa ma duc mereu in fata

| Mihai50INBRAT a răspuns (pentru Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002):

Da, si nu strica sa joci si in spate, nu numai in fata, pentru ca nu e bine mereu sa joci in fata. Joaca pase.

| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 explică (pentru Mihai50INBRAT):

Da stiu asta...dar trebuie sa remediez problema cu atentia

8 răspunsuri:
| BogdanBz a răspuns:

Ti-ai pierdut increderea in tine.Ce rol ai in echipa? Incearca sa tragi mai tare la antrenamente si sa schimbi ceva in atitudinea ta pe teren.

| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 explică (pentru BogdanBz):

Incerc dar in momentul cand am mingea la picior devin agitat

| Mihai50INBRAT a răspuns (pentru Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002):

Stai chill, stiu ca daca gresesti tipa lumea la tine, sau cand o ai la picior te preseaza cineva, te streseaza. Nu ii baga in seama, doar sfaturi bune. Incearca sa gandesti cand ai mingea. Mult succes!

| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 explică (pentru Mihai50INBRAT):

Da...si sa am abitie mereu...sa ma gandesc ca sunt cel mai bun

| Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002 explică (pentru Tanasescu_Nicolae_Valentin_2002):

Cu atentia am rezolvat dar ma las mereu in banda dreapta si sprintez cu capul in pamant.Ce as putea face sa remediez si asta?