| IvanAdrian1999 a întrebat:

SAll TPU!
Am o problema; in noiembrie am campionate la handbal
problema e ca suntem bunicei dar trebuie sa ne imbunatatim adica tot o sa luam bataie daca nu ne antrenam; deci ce sa facem ce atac si aparare ne sugerati?
Va rog ajutatine si pe noi daca stiti ce sa facem
Eu vreau sa ma perfectionez am tehnica stiu asta bine am si atac si aparare am si forta dar vreau sa fiu bun adica sa stiu cum sa ma folosesc de aceste calitati!
Inca ceva vreau sa sar mai mult (am auzit ca dau mai tare )
daca nu cum sa dau mai tatre ca avem portari destul de buni acolo
si trebuie sa dau cu forta sa o devieze in poarta happy
Portarul este bunicel are cam 1, 60 m
este bun dar are cateva probleme daca dau astia cu forta no o poate prinde, are tehnica buna, dar nu rezistenta
este abil dar usor de inselat
Scuzati daca ati citit cam mult dar vreau sa iesim macar pe locul 3 happy
Ajutatine!

1 răspuns:
| Baschetbalistu_Andrei_1996 a răspuns:

In primul rand va trebuie incredere in voi adica ce aveti incredere unu pe altu, la atac incercati sa cautati un loc in care adversarul sa nu observa miscarea voastra trebuie sa pacaliti adversaru, eu nu am nicio treaba cu handbalul ci cu baschetul dar totusi am jucat si handbal foarte putin. la aparare trebuie sa fiti uniti si sa nu lasati adversarul ce se joace cu voi si eu sper ca v-am ajutat... spor la competitie...o zi placuta