| Dany_Daniel_1998 a întrebat:

am si eu o problema am 14 ani si dau destul de tare cu pumnul am dat la un aparat 930 940 etc dar dupa ce dau in altcinela cativa pumni mi se scanteste incheietura ce trebuie sa fac pentru o incheietura ma puternica.scuze de categorie dai stiu ca aici se dau raspunsurile cele mai rapide funda

Răspuns Câştigător
| UnOmGanditor a răspuns:

Fai flotari in pumni (e dureros la inceput. pune o patura ceva sa fie moale), de asemenea cand dai cu pumnul incordeaza bine sa nu se indoaie incheietura ca poti sa-ti rupi mana daca dai prost.
Eu dau maxim cu stanga (la toate...) si sunt dreptaci. Am preferat mereu flotarile in pumn, de asemenea cand faci flotari daca vrei si piept departeaza mainile, daca vrei doar bicepsi apropiazale.

7 răspunsuri:
| divinitate a răspuns:

Cred ca ar trebui sa te apuci de box

| BladeMaster861 a răspuns:

Ar trebui sa mananci lactate ca sa ti se intareasca oasele si sa gasesti o tehnica de a da cu pumnul.

| CaluVerdeInfiptInGrajd a răspuns:

Fa laba zilnic si fa-o pana iti iese sangele pe nass! o sa vezi ca o sa ai o incheietura tare ca sasiul de aro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce legatura are cu Dragoste si sex?

| FReAkAzO1d a răspuns:

Evident exercitii pentru incheietura.Cauta pe Youtube, o sa gasesti o multime de exercitii care o sa te ajute.

| Wehes a răspuns:

Ca sa intaresti pumnii : Flotari in pumn!
Sa intaresti incheietura : Cumpara-ti ''Flexor'' si fa cu el macar de 2 ori pe saptamana.

| Cosmin86 a răspuns (pentru UnOmGanditor):

Vrei sa spui doar tricepsi, ca la flotari nu se face biceps