| Robbe a întrebat:

Sall TPU, am si eu o problema, mi se mai intampla dupa antrenament sau asa cand lucrez biceps incepe sa ma doara tare o vena care trece prin tot bratu si e vizibila.Cand incep sa ridic ma doare si nu am aceeasi forta, cum pot sa fac sa nu mai am aceste intepaturi?

8 răspunsuri:
| WR104 a răspuns:

Cred ca ai nevoie de ceva vitamine, consulta un medic, nu ar fi rau daca ai face si ceva alergari din cand in cand.
Bafta!

| Cosmin86 a răspuns:

Faci incalzire? cum?

| LegionarulRoman a răspuns:

Se stie ca flexiile pentru bicepsi sunt unul din exercitiiile care pompeaza.Si la mine se umfla venele cand fac flexii, insa nu am intepaturi, ci doar o senzatie de umflare.

| BracKMyhay95 a răspuns:

Asa mi s-a intamplat si mie in primele 2-3 sapt dar nici acum nu stiu cauza, stiu doar ca mi se umfla o vena de la bicepsul stang pana aproape ca simteam ca explodeaza.

| Liviu4you a răspuns:

Ia pauza o saptamana.

| Robbe explică (pentru Liviu4you):

Si daca se repeta? iau de fiecare data pauza? :S

| Liviu4you a răspuns (pentru Robbe):

Poate ca te si suprasoliciti. In timpul antrenamentului poti lua cate 4-5 minute pauza la anumite intervale.

| ImmortaluL a răspuns:

Nu incerca sa faci un efort mai mare decat maximul puterilor tale, daca doar 10 repetari poti face cu ganterele pentru biceps de exemplu atat fa, nu lucra mai mult, antrenandu-te vei avea rezultate, dar acum nu stiu nici eu de la ce ar putea sa te doar, poate ti-ai spart un vas de sange sau nu stiu, mai bine consulta un doctor.