| Vlad_Romascu_1993 a întrebat:

de la ce varsta pot merge la sala? am 14 ani, 55kg si 1, 70 m inalitme. As vrea sa merg la sala pentru a face un pic de muschi la abdomen sau la maini nu pentru a ma face culturist sau a trage de fiare. E recomandat sa merg la aceasta varsta? Nu m-as duce si pentru a nu rade alti de mien ca sunt mic.

Răspuns Câştigător
| Nutzuh a răspuns:

Eu nu te sfatuiesc sa mergi la sala de la varsta asta, inca esti mic, esti in crestere si efortul fizic excesiv ar putea pune probleme in dezvoltarea naturala.Dar daca la sala acolo unde vrei sa mergi este un antrenor sau ceva de genu care sa stie ce exercitii poti sa faci, totul este in regula.

12 răspunsuri:
| AlexAleex a răspuns:

Mai asteapta cativa ani.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu crezi ca daca tragi de fiare te faci culturist?

apuca-te de sah

| Vlad_Romascu_1993 explică (pentru Cosmin86):

Am jucat sah in scoala primara!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlad_Romascu_1993):

rolling on the floor))))))))))))))) iti dai seama ca faza cu sahul a zis-o la misto, nu? laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

" As vrea sa merg la sala pentru a face un pic de muschi la abdomen sau la maini nu pentru a ma face culturist sau a trage de fiare." Cum crezi ca faci muschi la mana daca nu tragi de fiare? Si da. Poti sa te duci fara grija, doar ca nu face ca toti incepatorii: nu incerca sa impresionezi pe nimeni cu greutatile pe care le ridici. Vezi-ti doar de treaba ta si totul sa fie OK. Bafta!

| Vlad_Romascu_1993 explică (pentru anonim_4396):

M-am referit ca nu vreau sa ajung sa ridic greutati de zeci de kilograme

| anonim_4396 a răspuns (pentru Vlad_Romascu_1993):

Stai linistit ca nu ajungi asawinking Du-te la sala si nu mai pierde vremea.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Vlad_Romascu_1993):

De ce "zeci" de kg? eu ridic sute de kg si nu arat nici pe jumate cat un culturist, sunt atletic.

mai documenteaza-te, culturistii NU arata asa de la exercitii, ci de la alimentatie, suplimente, steroizi, etc.

| Wehes a răspuns:

Din ce am citit mai jos, vad ca nu ai habar de principiile sportului asta.
Trag de fiare si ajung culturist. GRESIT.
In sportul asta pe primul plan e Alimentatia nu Trasu de fiare.
In fine, doar pentru abdomen si ''maini'' stai acasa si joaca Monopoly.

| ThisIsBIS a răspuns:

Nu e nicio problemă dacă mergi la sală, numai să nu exagereziwinking

| HaLeXxioN a răspuns:

Prietene eu zic ca poti merge la sala la 14 ani dar iti recomand sa te duci la 15, 16 ani atunci iti dezvolti muschii dar nu strica putin antrenamentbig grin Plzz funda

| Cosmin86 a răspuns (pentru HaLeXxioN):

Esti femeie de vrei funda?