| AlExAlExAnDrU a întrebat:

La ce ajuta tractiunile?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ajuta la intarirea a 70 % din muschii corpului- brate,antebrate,pectorali, muschii spatelui, abomen, coaste, fesieri- si la crestere.

| cristi1505 a răspuns (pentru valentingb):

Ce ma? Pectorali, abdomen, fesieri? Si cel mai ciudata ca nu sti ca muchii de pe coaste se numesc intercostali.Tractiunile ajuta doar dorsalii, bicepsul daca le faci cu priza ingusta si umarul posterior.Nu ai niciun fel de legatura cu acest sport.Te-ai facut de ras, sper ca esti constient.

| valentingb a răspuns (pentru cristi1505):

Daca m-am facut de ras, ma bucur ca am simtul umorului laughing. Eu am scris ce-am gasit pe Google, probabil se refera la mai multe exercitii care se fac la bara. Nu striptease! happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru valentingb):

La crestere? Esti complet pe langa.

50 % din muschii corpului sunt pe picioare, care NU se lucreaza... deci 70 % clar nu are cum, nici macar 50 %

Copil mic...

| valentingb a răspuns (pentru Cosmin86):

Daca nu primeam funda nu cred ca mai spuneai ceva despre raspunsul meu. Altul a raspuns ca " te ajuta la munca". Asa ca pe el il votez!

| Cosmin86 a răspuns (pentru valentingb):

Ba da, spuneam. Mereu comentez cand aud o tampenie.

Si ti-am explicat logic de ce e asa, te poti documenta pe ORICE site de culturism si fitness ( dar sa fie site SPECIALIZAT IN DOMENIU, nu un site oarecare gasit pe google )

| valentingb a răspuns (pentru Cosmin86):

Ok, bine amice, te cred. Sincer, nu ma intereseaza culturismul, nici nu stiu de ce am raspuns intrebarii, de obicei evit categoria asta. Asa ca scuza-ma, te rog, ca nu am sa ma documentez. Merci ca m-ai corectat, asta il va ajuta pe AlexAlexandru. Asta conteaza mai mult decat tampenia scrisa de mine si auzita de tine laughing Salutare!

| dyk3yy a răspuns (pentru cristi1505):

Muschiul umarului se cheama deltoid happy

| cristi1505 a răspuns (pentru dyk3yy):

O intrebare minora.Ma inveti ce e ala deltoid? Frate te faci de ras.Eu ce am zis? Umarul posterior, corect? Nu e tot aia? Bai frate, pe zi ce trece ma uimiti. laughing)))

| dyk3yy a răspuns (pentru cristi1505):

Am vrut sa il informez mai bine pe AlExAlExAnDrU.

19 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Sa dezvolti muschi membrelor superioare si sa cresti in inaltime.

| Ibrahimovic a răspuns:

Te inalta si iti intaresc muschii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ajuta la dezvoltarea masei musculare,la dezvoltarea bratelor ca te ridici cu mainile,ajuta la muschii spatelui,dar din ce am mai citit pe internet, cand faci tractiuni la bara toti muschii se intind, e bine sa mai stai si atarnat la bara cat poti tu, am citit ca ajuta si la crestere, se intind oasele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa ai si putere in maini sa poti face,eu la sala unde ma duc e o bare, dar e destul de inalta, am incercat sa fac si eu dar nu am reusit, e destul de inalta si trebuie sa ai conditie fizica sa rezisti, sau sa mai fi facut tractiuni la o bara nu foarte ridicata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Poţi vedea aici,
http://www.tpu.ro/......actiuni-4/
Te pup!

| mnhy a răspuns:

Ca sa-yi usureze munca

| mnhy a răspuns:

Ca sa-ti usureze maca

| mnhy a răspuns:

Ca sa-ti usureze maca.