| anonim_4396 a întrebat:

SALL TPU,
Sunt baiat am 13 ani (aproape 14) si am 1. 55cm, si 60 kg, cam cate ar trebui normal sa am?
Vreau sa mai slabesc.

Răspuns Câştigător
| Bogdy2k a răspuns:

Salut, la barbati greutatea normala este raportul dintre inaltime si greutate. Adica daca tu ai 1.55 greutatea ta optima este 55 kg

| KodrutZ a răspuns (pentru Bogdy2k):

BARBATI! La adolescenta ce zici tu nu e DELOC valabil.

8 răspunsuri:
| Smile4Adelin a răspuns:

Eu la vârsta ta aveam 1.75-1.80 și vreo 60 kg.

| anonim_4396 explică (pentru Smile4Adelin):

Bv

| Denis_Doar_1988 a răspuns:

Cati cm ai peste 1m atat trebuie sa cantaresti ex 1, 55m trebuie sa ai 55 kg

| Petrisor_Euu_1995 a răspuns:

Daca Ai 1, 55 m atunci at trebui sa Ai intre 45 si 50 kg maxim, Pentru un corp "formidabil". Daca vrei sa Mai scazi in greutate incearca sa reduci din mancare: Mai putina carne, putina Paine... Si at trebui sa stii ca sportul face foarte bine!

| GeorgeTep1 a răspuns:

Si eu am 13 spre 14 si am 45 kg deci ai putea sa mai zlabesti putin (funda)

| anonim_4396 explică (pentru GeorgeTep1):

Nu doresc sa ma sufle vantul.

| XIZ a răspuns:

Un pic peste 50kg.