| 4kxperia a întrebat:

Vin si eu cu o intrebare! Daca in fiecare zi fac 100 de abdomenete [execuate corect] credeti ca in 5-6 luni am sa fac patratele? Specifi ca am aprozimativ 1.80 si nu-s gras am intre 55-60 kg maxim!

5 răspunsuri:
| Mariapetrupanainte a răspuns:

Corpul unam se deprinde foarte usor si ca sa vezi efecte de la exzercitiile zilnice in fiecare zi trebuie sa maresiti cate putin uite azi ai facut 40 miine 45 dar nu trebuei de uitat si de odihna pentru ca muschii sa se refaca poti sa faci 3 zile si a 4 odihna.Ca sa-ti maresti masa musculara este necesar si o alimentatie baogata in proteine si aminoacizi, caci fara ele mare efect nu ai sa vezi nu este de ajuns doar sa faci exzercitii.

| SiLaS a răspuns:

Muschii cresc in zilele de pauza, deci daca faci zilnic doar o sa pierzi timpul

| LupulNecrutator a răspuns:

Iti zic eu o metoda de a face patratele mai repede ori iti faci patratele pe burta cu marcarul ori te pui cu burta pe un gard stm

| Cosmin86 a răspuns:

1. abdomenele nu au nicio treaba cu patratelele

2. daca faci si "zilnic", esti complet pe langa.

Patratelele se fac din ALIMENTATIE ( 80 % ) + cardio ( alergat, inot, etc. ).

Doar copiii mici fac abdomene pentru patratele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mariapetrupanainte):

Cum adica "proteine si aminoacizi"?

O proteina e facuta din aminoacizi laughing)