| dragonballz a întrebat:

vreau sa stiu ce exerciti anume trebuie sa fac pentru a obtine tibia, pumnul. etc. adica oase puternice sper ca m-am facut inteles. X-( X-( X-( X-( X-(

Răspuns Câştigător
| RyugaHideki a răspuns:

Pentru pumni mai tari trebuie sa faci flotari pe nodurile degetelor. Fa cam cate 12-20 flotari pe serie, in 3 serii cu pauza de 1 minut. Deci cam 60 de flotari. Poti sa faci asta o data la 2-3 ore sau cand vrei. Dar nu uita sa faci pauze. De asemenea poti sa faci si box(cu un sac de box.recomandabil) Ca sa iti intaresti tibia, cauta pe cineva care ar vrea si el acelasi lucru si loviti-va tibie in tibie. Lucrurile astea le-am facut si eu, si dupa nu mai aveam probleme sa ma doara tibia si pumnii erau mai solizi, sau pe romaneste.mai cãliţi. Iti recomand si niste calciu de la farmacie pentru oase mai puternice, impreuna cu antrenamentul care ti l-am sugerat vei ajunge la rezultatul dorit. Experimentat de mine.