| abramovich a întrebat:

Salut.1 )Ajuta oare atirnatul de bara la alungirea coloanei vertebrale, la creare spatiilor intre vertebre sau doar la intarirea muschilor spatelui? 2)Cit de benefice sint ridicarile la bara, intense, in fiecare zi, in perioada de crestere (adica 15-16 ani )

2 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Tot ce a spus andreidraga este corect! In plus pentru cresterea in inaltime, nu strica daca ai posibilitatea sa faci innot si baschet!

| andreidraga a răspuns:

1) Atarnatul de bara chiar contribuie la inaltare.
2) Tractiunile sunt foarte utile pentru a avea un corp frumos modelat. Lucreaza mai multe grupe de muschi. Vei vedea cand vei face febra musculara la abdomen. happy