| Alexu_Alekk_1996 a întrebat:

Salut a-si vrea sa stiu si eu in cat timp ma pot ingrasa daca a-si lua proteine sunt destul de slab. Sau ce ar trebui sa iau proteine sau creatina. Ce poteine trebuie sa iau sa se vada cat mai repede muschi pe mine? sau ce ar trebui sa fac sa se vada mai repede?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Faci ce fac toti care pun muschi :

1. 4-5 mese CONSISTENTE pe zi, proteine si carbohidrati la fiecare masa ( nu ciorbe si mancaruri gatite )
2. antrenament corect la sala ( 90 % din cei care fac sala habar n-au sa se antreneze )
3. 8 ore de somn pe noapte

De suplimente inca n-ai nevoie.

Ia suplimente dupa cel putin 1 an de sala, timp in care inveti sa mananci.

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

A-si crede ca iti trebuie o carte de limba romana, nu muschi

| Alexu_Alekk_1996 explică:

De mâncat nu am un program de mâncare adică 3 mese pe zi si in rest mănânc sa nu am stomacul gol, adică între mese mănânc de vreo 2-3 ori, pot spune ca seara mănânc cel mai mult

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alexu_Alekk_1996):

Cu 3 mese pe zi si cateva gustari amarate vrei sa pui muschi? Esti amuzant.

Uite o zi de-a mea cand pun muschi :

7:30 : 3 fructe
8:30 : omleta din 4-5 oua + 5 felii paine integrala + fulgi de ovaz cu fructe confiate
11:00 : 1 pumn de migdale + 1 pumn de caju crud
14:00 : 2 piepti de pui ( sau 12 copane ) + 2 portii de cartofi sau orez + salata cu branza
17:00 : 4 banane sau 4 kiwi ( sau combinatii )
18:00 - 19:00 : antrenament la rupere
20:00 : jumatate de kg de peste ( sau piept pui sau curcan ) + cartofi la cuptor ( sau orez brun ) + branza
22:00 : 4 iaurturi

Cam asa arata o zi in perioada de masa musculara.