| farukko a întrebat:

ATENTIE: Aceasta intrebare CONTINE SCENE CU IMPACT EMOTIONAL SI TREBUIE CITITA INCET Este vorba despre un baiat pe nume Vlad care va va spune cum a inceput viata lui jalnica Vlad spune Salut TPU si UPT sa stiti ca eu am o viata proasta pentru ca rade toate lumea de mine stiti de ce rade toti de mine pentru ca sunt foarte slab mai slab de cat credeti voi am 15 ani 1, 60 cm si 55 de kg sa stiti ca sunt atat de slab in cat nu pot sa fac mai multe de 15 flotari pentru ca nu pot as vrea sa am muschi dar nu pot sa-i fac mereu cand fac exercitii fizice acasa simt ca sunt mai puternic dar cand ma trezesc dimineata simt ca sunt tot mai slab nu stiu de ce incerc sa fac ridigari cu ghiozdanul pe un brat fac cate 80 de ridicari pun greutatea in el dar tot nu pot sa fac muschi ca toti rad de mine ca sunt cel mai slab in clasa a1-a pana in a 9-a au ras toti de mine eu eram cel mai slab din clasa si ma bateau ca eu nu aveam putere ca sa-i bat ca daca asi avea muschi asi dovedi la toate lumea ca nu sunt cel mai slab si cel mai prost bine nu-mi pasa daca sunt cel mai prost dar imi pasa ca sunt cel mai slab baiat eu am doar 3 mese pe zi sarace in proteine ca mama nu ma lasa sa mananc pateuri care contine proteine imi face doar mancare gatita dar eu nu vreau zice ca daca mananc doar pateuri care contin peste 15 g de proteine zice ca ma inbolnavesc si nici oua nu mananc foarte rar oua sunt atat de slab in cat nu pot sa fac nici exerciti acasa ca stiu ca voi imi spuneti sa iau creatina sau sa ma umflu cu steroizi sau proteine ca uni iau intrebarea mea in ras adica sunt uni care fac misto de mine sau zice sa ma duc la sala ca eu nu pot sa ma duc la lasa zice parintii mei ca sunt prea mic la 15 va rog ca eu am o viata foarte proasta in fiecare zi cand ma duc in camera imi plang de mila si ma gandesc cum ar fi sa am muschi eu fac exerciti in fiecare seara si simt ca sunt tot mai slab nu stiu de ce eu nu vreau sa ma ajutati eu vreau doar sa aflu mai multe informati despre celulele muschiului adica cand beau apa nu se duce in stomac si nu va fi digerata 100% sau este digerata doar 50% si restul merge in muschi cum ajunge proteinele din stomac in muchii bratului ca eu nu vreau doar sa am patratele eu vreau macar un piet umflat tare si muschi mai mari la brat atat dar nu pot sa-i fac am citit multe site-uri despre cum sa ai muschi ca stiu ca daca nu mananci proteine corpul si le i-a singur din muschi si asta te slabeste cu timpul dar eu nu mananc mai multe de 20 de g proteine pe zi sunt unule zile care nu mananc de loc proteine dar vreau sa stiu de ce nu pot sa fac muschi ca am un verisor care e mai mic ca mine are14 ani si el e mai inalt ca mine si mai mare in muschi ca mine ca el nu are bani este amarat si el mananca doar carne si ce vrea el ca nici nu face exerciti si nici nu se duce la sala sau ia creatina sau baga steroizi nu el nu face nimic el sta de geaba si este mai mare ca mine in masa musculara nu stiu de ce ca eu fac si exerciti dar si mananc proteine si nici nu am metabolismul bun va rog ajutati-ma ca eu incerc sa fac exerciti de mult si nu este nicio diferenta si mai este o vorba stiti ca aia mai amarati au mai multa putere decat aia mai bogati sa va spun de ce; ca aia ma amarati mananca doar carne oua branza si aia mai bogati mananca tot felul de prosti ca au bani dar eu nu vreau bani eu vreau sa am muschi dar nu pot sa-i fac nici nu pot sai tai lemne ca nu am forta ce credeti voi credeti ca daca a-si face treaba acasa a-si face muschi nu credeti ca daca i-au creatina sau steroizi fac muschi nu credeti ca daca fac exerciti acasa fac muschi din contra voi ce vredeti cum reactioneaza proteinele in corp daca corpul nu stie ca i-i dai proteine daca voi sunteti dusmani in lumea reala macar hai sa fim uniti pe TPU va rog ca eu sunt loat in ras si de catre parinti pentru ca sunt foarte slab mereu cand ies afara ma duc la magazin si ma intalnesc cu un prieten de al meu ma vede si spune ia uitel pe prostul ala slab care il bate toti. dar daca asi avea muschi eu nu ma-si da mare adica sa spun ca: ha ha ha eu sunt mai puternic ca ala nu nu a-si face asa ca Dumneazeu te aude voi stiati ca daca te crezi bun la toate Dumnezeu nu te ajuta ca spui ca esti cel mai despet Dumnezeu te ajuta doar daca tu consideri ca nu esti bun la nimic si esti prost ca eu sunt unu dintre iei si vreau sa va ganditi de 2 ori inante sa dati raspunsul ca fiecare cuvand conteaza fratilor si scrieti ca mai mult si nu va grabiti scrieti usor vreau doar sa-mi spuneti ce credeti voi adica daca eu mananc 9 g de proteine pe zi sunt de-a ajuns cand ajung proteinele in copr ce fac ele acolo nu vor fi digerate 100% chiar daca voi o sa dati RASPUNSUL peste cativa ANI eu o sa fiu mereu AICI ca sa le CITESC si dati cat mai multe raspunsuri VAROG

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

La 1.60 m este foarte normal sa ai 55 Kg.
Nu prea inteleg de ce rad colegii tai de tine ca esti slab, dar o sa incerc sa te ajut.

1. Alimentatia: 3 mese pe zi.
- De dimineata mananci oua, rosii, castraveti, branza, paine, mezeluri, cascaval.

- La pranz mananci mancare gatita, felul 1 sa fie ciorba sau supa si felul 2 sa fie mancare de cartofi, etc.

- Seara mananci pana in ora 18:00 si mananci ceva usor, iti poti face un sandwich si sa bei un pahar de lapte. Sau sa mananci biscuiti cu lapte. Nu mananci dupa ora 18:00 chiar daca iti e foamne, te culci nemancat dar nu mananci dupa ora 18:00.

2. Exercitiile. Aici iti recomand 2 aplicatii care-ti fac un antrenament zilnic.

- Antrenament abdominale

- Push Ups Workout.

Si iti mai poti achizitiona niste gantere si sa te uiti pe YouTube la tutoriale cum sa faci exercitii si sa faci si tu dupa ei.

3. Imprietenirea. Incearca sa te imprietenesti cu colegii tai, niciodata sa nu-i parasti profesorilor, ajuta-i la greu, amuza-i, si fi unul dintre ei, altfel nu ai cum sa fi prieten cu ei.

Bafta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduTN):

Cu 3 mese pe zi si ultima masa pana in ora 18 vrei sa puna muschi?

Apuca-te de sah.

Muschi pui cu 5-6 mese pe zi, ultima pe la ora 22. Toate CONSISTENTE ( chiar si 5 fripturi intr-o zi sau 50 de oua intr-o saptamana ).

Copil mic si firav, mai documenteaza-te

| RaduTN a răspuns (pentru Cosmin86):

N-am zis să facă muschi, așa îi ziceam să se ducă la sală, i-am zis cum să nu mai fie foarte slab, posibil nu mănâncă de e așa slab cum zice.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduTN):

In intrebare scria "dar vreau sa stiu de ce nu pot sa fac muschi ".

Si care e logica idioata sa mananci ultima masa la ora 18?

| RaduTN a răspuns (pentru Cosmin86):

Sfatul asta tine se sanatate.
Si cum ai vrea sa faca muschi fara sala? Sa fim seriosi, acasa nu are cum sa faca muschi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RaduTN):

Pai normal ca si cu sala ( sau macar antrenament in parc, etc. ).

Arata-mi te rog un singur articol medical, care sustine ca e "sanatos" sa mananci ultima masa la ora 18.

E chiar NESANATOS, ca fapt divers.

| Markusfrtt a răspuns:

Am vazut si eu un punct in toata nebunia asta. laughing)) Dar cred ca a apasat din greseala pe buton. Oricum asta e o gluma. laughing)

| RaduTN a răspuns (pentru Markusfrtt):

laughing Sa speram ca e o gluma.

| farukko explică (pentru RaduTN):

Nu e o gluma ma chiar am vrut sa pun intreabarea vad ca tu faci misto de mine in loc sa ma ajuti daca nu sti nu ma mai ajuta si gata