| Anonymous212 a întrebat:

Salut, acum 1 luna si ceva am avut fractura la mana numita si fractura boxerului(fractura os metacarpian) m-am batut cu un baiat si cand am dat cu pumnul el s-a ferit si i-am dat in cap si mi-am rupt mana, in fine poveste lunga, mana am avut-o in ghips iar osul s-a sudat prost si trebuie operatie obligatorie deoarece este estetic foarte urat si nu pot strange pumnul complet.
Intrebarea mea e..mai pot face kickbox si sala? Ma pot recupera complet? Precizez ca de ieri m-am apucat de antramente acasa, fac exercitii cu gantere 5 kg mana dar ma doare putin mana cred ca e si normal, sa continui sau fac mai rau?
Vreau raspunsuri serioase, fara caterinca sau altceva

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Intrebari de genul le pui unui medic.

In NICIUN CAZ nu o sa iei in serios sfatul cuiva care isi da cu parerea pe un forum/site. Sa fim seriosi, nu e de joaca cu asa ceva si noi NU avem studii medicale.