| Dariuus2003 a întrebat:

Afecteaza ceva daca am ochelari si vreau sa fac kickboxing?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Ti se sparg.

| RAY a răspuns:

Ce intrebare ne buna, pe bune cu ochelari )))))))))))))))))))))) romanii sunt comedie pura

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da are ceva.
de obicei cand ai probleme cu vederea, retina este destul de sensibila si poti avea probleme daca faci sporturi de contact...

| Dariuus2003 explică (pentru suntserios):

Daar. daca ii dau jos chiar poate sa afecteze asa rau? am miopie genetica. ce sa afecteze mai rau decat asta.

| suntserios a răspuns (pentru Dariuus2003):

Ți am explicat mai sus. Miopia sensibilizează retina și ești dispus la complicații dacă primești lovituri în zona capului. De aia femeilor însărcinate li se recomanda sa nu nască natural dacă suferă de miopie, pentru ca retina e sensibila și se poate desprinde mai usor

| Dalmore a răspuns:

Îți dai seama că nu poți să faci box cu ei la ochi.

| George20123 a răspuns:

Vrei sa faci kick boxing cu ochelari, pe bune?

| Dariuus2003 explică:

Am pus contextul gresi. ma refer daca ii dau nu in principal nu are nici o treaba, nu?