| bamangel a întrebat:

Salut all am 20 de ani, in curand o sa am concurs de skandenberg pe 22aprilie la Bucuresti(NATIONALE) fac si sala ma antrenez foarte mult dar am o mica nelamurire...eu stiu ca majoritatea sportivilor se abtin de la sex sau masturbare pentru ca se spune ca antrenamentul ar fi pe jumatate daca ar face sex,,,, astfel ca de pe 11.02.2012 pana pe 21.04.2012 am decis sa ma abtin pentru ca ma simt mai puternic cu multa energie(am mai avut astfel de perioade si chiar eram mai puternic). As vrea acum cei care stiti despre aceste lucruri sa raspundeti si sa spuneti tot ce stiti daca este asa, Daca conteaza?cat de mult conteaza aceasta,, abtinere,, si cu cat timp inainte este cel mai indicat:...Va rog frumos sa raspundeti doar daca stiti lucruri sigure si aveti experienta VA MULTUMESC

1 răspuns:
| EuDaNuTzU a răspuns:

De obicei masturbarea sau sexul se face dupa ce esti aobosit! dupa ce depui un efort! nu inainte de el!
deci pararea mea e sa o perioada inainte de marele meci sa incetezi cu sexul...