| Deliric95115 a întrebat:

Salut,am 12 ani, 2 gantere de 3kg, si fac in fiecare zi 6 serii x 10 ridicari pe fiecare mana. are rost sa mai continui? Ma refer sa prind mai multa forta. Stiu ca pentru voi care cititi e o greutate banala, dar le-am luat cand aveam 11 ani laughing si oricum dupa 3-4 serii incep sa ridic mai greu.

6 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Sa prinzi prea multa forta... sa le arunci in sus si sa faci gaura in tavan? laughing)

| DanielGeorge a răspuns:

Daca faci repetarile corect, nu e nici o problema. Dar nu e de ajuns numai un exercitiu. Mai poti face si flotari, genuflexiuni, abdomene, extensii pentru spate, extensie din ghemuit cu revenire, toate aceste exercitii sa le faci timp de 30 sec. fiecare repetand de 2 ori. Poti face si sprinturi in parc cand vine primavara, iti ofera forta in picioare. funda?

| Deliric95115 explică (pentru DanielGeorge):

Fac asta deja. extebsue din ghemuit cu revenire,sincer, nu am incercat inca, dar o sa incerc cat de curand, mersi fain pentru raspuns. mai astept altele, si daca nu sunt mai bune cele care o sa vina, o sa-ti dau tie funda.

| Deliric95115 explică (pentru Deliric95115):

Extensii din ghemuit*

| Constantin_Costi_1997 a răspuns:

O sa prinzi ceva masa musculara dar incearca si cu flotari sau abdomene te ajuta la patratele

| NDC12 a răspuns (pentru Constantin_Costi_1997):

Fugi repede atunci sa "prinzi" masa musculara, sa nu scape.