| TMNT2013 a întrebat:

Salut am 12 ani si voiam sa va intreb ce greutate imi recomandati
pentru gantere.Eu deocamdata folosesc 3Kg.

Răspuns Câştigător
| Ovidiu_Boboc_1967 a răspuns:

Iti recomand sa stai departe de greutati pana la 16 ani, esti prea mic iti va dauna sanatatii.antreneaza-te cu flotari si tractiuni la bara.

5 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Sall. Daca vrei sa faci masa, folosesti greutati mari, grele si serii putine. daca doresti sa te fibrezi, greutati usoare si serii multe.

| TMNT2013 explică (pentru baru):

Cum adica sa te fibrezi?

| AwaZoh98 a răspuns:

Esti prea mic pentru a ridica greutati. Nici nu ti s-au format bine inca muschii. waiting

| T82 a răspuns:

Eu ti-as recomanda cele de 2kg pentru inceput.

| sanduady a răspuns:

Daca le poti ridica as zice sa ramai la astea.