| AndreiAdv a întrebat:

Salut..Am 12 ani si vreau sa fac niste mușchii la mâini si abdomen, ce m-ați sfătui să fac? big grin

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

"muschi la maini"? Invata sa te exprimi, copil mic, vrei sa spui biceps, triceps, deltoid, antebrat.

La 12 ani nu pui muschi, corpul nu produce testosteron + ca nu poti manca ce trebuie pentru muschi (la varsta asta mananci ce fac ai tai prin casa si presimt ca nu ai parinti sportivi).

Mai asteapta pana la 16-17 ani si te duci la sala.

| Daniel9901 a răspuns (pentru Cosmin86):

Corpul produce testosteron din prima zi de nastere. Iar legat de alimentatie nu are rost sa manance ca un sportiv de performanta, doar nu crezi ca astia vor sa participe la concursuri? 90% din cei care merg la sala o fac pentru a da bine la ''gagici''.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Daniel9901):

Am vrut sa zic ca nu produce suficient testosteron ca sa puna muschi. wtf, am scris nu produce laughing))

Nu sa manance ca un profesionist, dar tot trebuie sa mananci mai mult decat un om normal...

ce gagici sa impresioneze la 12 ani, pe minnie mouse? laughing)

| Daniel9901 a răspuns (pentru Cosmin86):

Ehe la cum sunt copiii din ziua de azi, de ce crezi ca multi vor '' muschi cat mai repede'', de parca masa musculara se pune batand din palme dupa mintea unora.

| siriusblack98 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mai astepti cativa ani ori sa te apuci de gimnastica.Nu te indemn sa te duci la sala sa tragi de fiare sau sa bagi in tine toate rahaturile de prafuri daca acolo vrei sa ajungi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flotãri si tractiuni.