| Alexandrrrrrre2 a întrebat:

Salut, am 14 ani si as vrea sa imi iau un mass gainer ca sa ma ajute sa cresc mai rapid, ce imi recomandati? Am 62 kg si nu am grasime.

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca nu aveai grasime erai MORT.

Am avut un culturist roman, Viorel Ristea, care a reusit sa-si coboare nivelul grasimii sub 2% si a murit, chiar inainte de concurs.

Deci tu nu ai grasime si esti viu. esti un robot? Copil pampalau de 14 ani, nu are el grasime laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Cine a zis ceva de cantare? Exista aparate care iti masoara procentul de grasime.

Răspuns utilizator avertizat
| Cosmin86 a răspuns (pentru AngelErmin):

Tu stii cum se masoara adancimea apelor? Gen mari si oceane? Ca au masurat-o inainte sa existe submarine speciale care sa suporte presiunea de la adancimea aia.
Cum crezi ca au masurat ca groapa marianelor are 11.000 m adancime?

Răspuns utilizator avertizat
| aXy99 a răspuns:

Nu ai grasime? Deci esti mort?
Ai 6 pack, vene pe abdomen, pe picioare, striatii pe piept, pe fese, oblici vizibili, striatii pe cvadricepsi si pe partea inferioara a spatelui?
Presupun ca nu, deci nu esti asa de slab precum crezi, doar ca ai putina masa musculara. Mananca mai mult si bogat in proteine si vei creste. Asta daca te duci la sala, desigur. Daca nu te duci, nu are rost sa mananci mai mult. Daca nu poti manca suficiente proteine, poti incerca un concentrat proteic din zer, dar nu gainer. Gainerele au mult zahar. Chiar si cele care n-au zahar, au carbohidrati cu indice glicemic ridicat, deci nu-s bune.

| siriusblack98 a răspuns:

Atata timp cat tu nu ai o alimentatie corespunzatoare iti iei degeaba proteine la punga.Tu crezi ca daca bagi praf din borcan facut cu lapte/apa, vor exploda muschii pe tine?! Ti-am vazut raspunsul tau pentru cineva care incerca doar sa te ajute si tin sa iti spun ca in momentul cand tu esti complet neinformat si total paralel intr-un domeniu, mi se pare lipsa de respect sa te mai dai si destept.Tu nefiind in stare sa iti alegi singur un ''gainer'' chiar daca scrie detaliat pe ambalaj ce contine si in ce cantitati este clar ca esti pilaf la capitolul sport si nutritie so ciocu mic.

| AnastasiaK a răspuns:

Sa mananci tot ce iti pune mamica in farfurie si sa lasi prostiile.

Faci sport de performanta? Ai 2 antrenamente pe zi + scoala, deci nici nu ai prea mult timp sa mananci? Nu? Atunci nu-ti trebuie suplimente.

Mai cresti (si la varsta si la greutate) si revii cu intrebarea atunci.

| Alexandrrrrrre2 explică (pentru AnastasiaK):

Am spus ce sa iau, nu am nevoie de ce prostii zici.
Am intrebat strict ce gainer vi se pare bun dar daca tu vi cu niste texte aiurea.

| AnastasiaK a răspuns (pentru Alexandrrrrrre2):

Vii*

Mie imi pare rau de parintii tai, ca banii lor ii arunci si rezultate tot n-o sa ai la abordarea asta a ta de 2 lei. Sau tu ai impresia ca aia care au rezultate ca lumea iau gainerul sa suplimenteze 3 covrigi si un suc Tedi?

Daca tii neaparat, ia de la ON, dar sa nu plangi cand constati ca n-ai facut nimic cu el.

Răspuns utilizator avertizat