| LacustaXD a întrebat:

Am 15 ani, 1.75m si 70 de kg. Daca merg la box as putea face patratele in 3 luni? Dar la sala? Multumesc si as vrea un raspuns argumentat.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| nugasescusernameliber a răspuns:

Abdomenul se face in bucatarie, si nu e doar un mit. Incepe de aici, adopta o alimentatie sanatoasa, saraca in carbohidrati, bogata in proteine, grasimi sanatoase(ulei de masline, avocado), fructe si legume. Fara zahar si alcool.
Daca ai grasime combina antrenamentul de tonifiere(abdomenele) cu exercitii cardio. Daca vrei rezultate in 3 luni trebuie sa tragi tare, mai acorda-ti vreo 2 luni in plus.

1 răspuns:
| Randomguy28 a răspuns:

Eu faceam 100 de abdomene, 50 de ridicari ale picioarelor intins pe spate, si 30 de abdomene cu rotatie + 15 min de alergat pe zi.