| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Am 15 ani,1, 85 si 83 kg,fac sala,iau suplimente si vitamine,vreau sa stiu daca afecteaza hormonii de crestere,adica daca sa mai pot creste in inaltime, sau daca imi distruge organismul.Inca cateva lururi
1.Am auzit de o creatina, stiti voi ceva creatina gen:3 tipuri de creatina intro singura pastila?

4 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, doar sa nu exagerezi cu sala. Vei mai putin in inaltime daca faci prea multe antrenamente. Si sa nu iei steroizi, sa nu faci prostia asta!

| SuNaM a răspuns:

Proteinele nu.Steroizii provoaca probleme mari in toate sistemele corpului. Daca mai vrei sa cresti ai totusi grija cu aparatele de la sala pentru spate.

| alin100 a răspuns:

Salut.Suplimentele nu iti vor afecta cresterea, fiind facute din mancare si sunt naturale, pe cand steroizii care sunt niste droguri si iti vor distruge organismul.Creatina este buna, daca vei lua o perioada mai indelungata de timp, cel putin 1 an si vei avea rezultate!

| Deloiu_Cosmin_1990 a răspuns:

Nu iti afecteaza cu nimic suplimentele dar stereozii da. acestia sunt nocivi corpului