| georgelsfatuitorul98 a întrebat:

Salut.Am 14 ani si sunt cam mic de inaltime si ma duc si la sala, As vrea niste vitamine care sa imi intareasca oasele(sa cresc in inaltime) si sa ii creasca masa musculara si sa imi dea energie(nu vreau hormoni de crestere...ceva naturist sau vitamine). Merci.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru intarirea oaselor calciu + vitamine d3
pentru muschi proteine si complexul de vitamine B
Si un complex de minerale

7 răspunsuri:
| DaNyHoOp3r2013 a răspuns:

Mda are dreptate gabitsa sau apucate si de un sport de auto aparare happy sau box... orice happy si mai tarziu faci si sala happy

| musickid440 a răspuns:

Eu iti recomand sa te apuci de un sport.
Eu fac inot si e foarte frumos, il ador. Succes!

| georgelsfatuitorul98 explică:

Fratilor.ceva naturist, vitamine sa imi dea energie, pentru intarirea oaselor si vitamine pentru dezvoltare.

| Cosmin86 a răspuns (pentru georgelsfatuitorul98):

Pentru intarirea oaselor calciu + vitamine d3
pentru muschi proteine si complexul de vitamine B
Si un complex de minerale

| gabitsa77 a răspuns:

Ti-asi recomanda sa faci inot handbal sau basket. te ajuta in dezvoltare! daca i-ti dezvolti muschi de la varsta asta nu vor mai lasa oasele sa cresca, ca atare vei ramane mic de inaltime. masa musculara dezvoltata prin ridicarea anumitor greutati opreste cresterea oaselor la adolescenti)

| Cosmin86 a răspuns (pentru gabitsa77):

Serios? Mushcii nu lasa oasele sa creasca? straight face

Esti paralela cu anatomia, nu?

| georgelsfatuitorul98 explică (pentru Cosmin86):

Depinde.......de exemplu la presa nu trebuie sa te bagi deoarece pune presiune pe coloana si nu este bine!

| Cosmin86 a răspuns (pentru georgelsfatuitorul98):

Presa pune presiune pe coloana? poate genuflexiuni cu haltera pe umeri