| CostelCosmin88 a întrebat:

Salut.Am 15 si o lună și 1.85.M-am îngrășat mult pe timpul clasei a8a si am ajuns la 90kg.In liceul meu sunt și băieți de clasa a9a care au în jur de 1.90.Ps:Stiu ca sunt înalt pentru vârsta mea dar vreau să cresc.Ce sporturi imi recomandați pentru creștere? Am auzit ca înotul ajuta la creștere, este adevarat? Credeti ca daca ma voi inscrie la înot și voi face până la sfârșitul verii(20sedinte/luna),pot ajunge la această înălțime?

2 răspunsuri:
| WolfgangKreutzfeldt a răspuns:

Eu am auzit ca baschetul te ajuta sa cresti cat de cât, oricum pana la 18-19 ani tot crești deci ajungi la 1, 90 sigur.

| SECRET33 a răspuns:

Inotul ajuta la o dezvoltarea armonioasa a corpului. In plus, acesta este cunoscut ca unul dintre cele mai eficiente exercitii de stretching pentru coloana vertebrala si pentru intreaga musculatura.