| Alexyu a întrebat:

Am 16 ani, 1. 62-63, intre 53-60 Kg si ma gandeam sa ma apuc de sala in vara, dar nu pot pentru ca o sa fiu toata vara plecat la, si ma gandeam sa-mi cumpar o gantera si PROTEINE si sa trag in fiecare zi. Ce parere aveti despre proteinele alea, nu steroizi, si de unde as putea sa iau? Funda

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Nu faci mare lucru cu o gantera, iar daca tragi in fiecare zi te supra-antrenezi, muschii cresc in perioada de odihna, NU cand ii lucrezi.

proteine gasesti pe www.megaproteine.ro, sau daca nu ai bani si vrei mai ieftine incearca www.pronutrition.ro

Dar sa stii ca aceste suplimente conteaza 10 %, 90 % conteaza alimentatia + antrenamentul, tebuie sa ai vreo 5-6 mese pe zi bogate in proteine ( carne, lapte, branza, oua ) daca vrei masa musculara.

Ah da, si du-te la sala, acasa nu o sa faci niciodata muschi cu gantere, haltere, flotari, abdomene si ce mai fac oamenii acasa.